Maminčiny palačinky

(paleo-friendly)

Doslova zbožňuji tuto paleo verzi palačinek. Obzvláště ráno, když vstanu a nemám chuť na slanou snídani. První, co mě napadne jsou právě tyto palačinky, které mi chutnají mnohem více, než původní recept z klasického mléka a obilovin. Navíc příprava je rychlá a zabere opravdu minimum Vašeho času.

Na výrobu této dobroty budete potřebovat tyto suroviny:

Na těsto si připravte:

  • 100 ml rostlinného mléka  (já osobně jsem si oblíbila kokosové mléko zn. Aroy-D v bio kvalitě),
  • 2 vejce od šťastné slepičky,
  • 2 lžíce tapiokového škrobu,
  • 2 lžíce šáchorové mouky (TigerNuts),
  • špetku soli.

Na smažení:

  • 1 lžíci kokosového oleje.

Na potření palačinek si připravte Vaši oblíbenou marmeládu bez přidaného cukru.


Kokosové mléko vyšlehejte spolu s vejci, tapiokovým škrobem, šáchorovou moukou a špetkou soli ponorným mixérem.  Rozehřejte pánev o průměru 22 cm, přidejte trochu kokosového oleje a následně vlejte část těsta na pánev a osmažte z obou stran.

Z připraveného těsta připravíte 4 ks palačinek, které potřete marmeládou. Můžete ale i plnit ovocem nebo oříškovým krémem, kvalitní čokoládou, zkrátka, stačí jen popustit uzdu Vaší fantazii.

Sama občas zkouším  těsto dochutit  buď špetkou skořice nebo vanilkou. Poté stačí jen pár kapek javorového sirupu a pochoutka je hotová !

Pro ty z Vás, kteří potřebují zvýšit obsah bílkovin, doporučuji do těsta přidat kvalitní hydrolyzovaný kolagen nebo kvalitní protein (já sama přidávám moji oblíbenou zn. Great Lakes).

Vy, kteří se řídíte momentálně pravidly eliminační diety nebo ať už z jakéhokoli důvodu nemůžete vejce zařadit, bude pro Vás velkou výzvou, vytvořit palačinku zcela vez vajec. Postačí, když vejce nahradíte 10 g želatiny (používám opět zn. Great Lakes). Ano, je to skutečně výzva a věřte, že to jde!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *